TRADYCYJNE DOMY SZKIELETOWE Nowoczesny dom szkieletowy okna obrotowe otwierane na zewnątrz DUDEK GROUP – BELKA DWUTEOWA Drewniane drzwi zewnętrzne Drewniane okna harmonijkowe Drzwi wejściowe pasywne Zawiasy do drzwi bezfelcowych Belka dwuteowa Dźwigary drewniane Drzwi bezprzylgowe Okna drewniano-aluminiowe

Zawiasy do drzwi bezfelcowych

Zawiasy kryte stosuje się w drzwiach bezprzylgowych, znajdują się w opasce maskującej, która licuje się ze skrzydłem drzwiowym. Tego rodzaju drzwi idealnie „wtapiają się” w przestrzeń co stwarza szerokie możliwości aranżacyjne. Zobacz, jak wiele mogą zyskać wnętrza odgrodzone drzwiami znikającymi po zamknięciu w ukrytej ramie lub ościeżnicy. Montaż drzwi na zawiasach ukrytych umożliwi Ci stworzenie wyjątkowej przestrzeni życiowej! 

Zawiasy do drzwi bezprzylgowych i przylgowych ‒ różnice

Różnica jest zauważalna na pierwszy rzut oka! Jak już wspomnieliśmy, konstrukcja zawiasów bezprzylgowych pozwala na schowanie ich wewnątrz framugi (lub ramy czy ościeżnicy). Przy drzwiach przylgowych mamy przylgę, która nachodzi na ościeżnicę, drzwi bezprzylgowe nie mają przylgi, więc skrzydło „chowa” się w ościeżnicy, mamy gładką powierzchnię. Zawiasy do drzwi bezprzylgowych są niewidoczne przy zamkniętych drzwiach, ale widzimy je, po otworzeniu. W wypadku drzwi przylgowych zawiasy są widoczne i umieszczone na framudze. Ta pozornie niewielka różnica pomiędzy obydwoma typami drzwi jest niezwykle istotna dla architektów, czy dekoratorów wnętrz – w dzisiejszych czasach drzwi przylgowe stosuje się raczej w pomieszczeniach o tradycyjnym, rustykalnym lub industrialnym stylu wykończenia.

Dudek Group – wysokiej klasy zawiasy wewnętrzne do drzwi

Zawiasy bezfelcowe, bezprzylgowe lub zawiasy ukryte do drzwi – niezależnie od terminu, jakim określamy ten jakże istotny element drzwi bezprzylgowych, ważne jest, by jego wykonanie i konstrukcja pozwalały na stałe utrzymanie drzwi w ramie.

To od jakości zawiasów oraz samego ich montażu zależy czy drzwi będą stabilnie trzymały się ramy, a także, czy będą odporne trzaskanie i szarpanie. Świadomi znaczenia tak małego elementu, oferujemy wyłącznie solidnie wykonane i sprawdzone w praktyce ukryte zawiasy do drzwi bezfelcowych. Dudek Group – zapraszamy do kontaktu z naszym doradcą, wspólnie ustalimy rozwiązania najlepiej pasujące do Twoich wymagań i budżetu.

Co to jest felc?

Wbrew pozorom wiele osób używających określeń drzwi felcowe lub bezfelcowe, nie zdaje sobie sprawy z tego, czym dokładnie jest felc. Otóż termin felc w stolarstwie i ciesielstwie oznacza wypukłość lub rowek w boku desek umożliwiający ich łączenie. To właśnie ten punkt łączenia drzwi z ościeżnicą jest szczegółem, który odgrywa tak dużą różnicę w ich wizualnym odbiorze!

Zalety drzwi bezfelcowych

Oprócz niewątpliwych walorów estetycznych, zawiasy ukryte do drzwi mają również kilka innych zalet. 

  • Zawiasy umieszczone na zewnętrznej stronie ściany mogą przyciągać uwagę dzieci, co może zakończyć się w różny sposób. 
  • Zawiasy ukryte nie haczą odzieży, w przeciwieństwie do tradycyjnych zawiasów drzwiowych.
  • Drzwi bezprzylgowe są mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne, ze względu na to, że ich „najczulszy punkt” w postaci zawiasu jest schowany wewnątrz framugi. 
  • Drzwi z zawiasem ukrytym łatwiej utrzymać w czystości.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą bezprzylgowych zawiasów drzwiowych Dudek Group!

 

Przewiń do góry