Zalety okien harmonijkowych

Zalety okien harmonijkowych

Tradycyjne okna otwierane do wewnątrz powoli tracą popularność na rzecz okien skandynawskich lub harmonijkowych. Zwłaszcza te ostatnie zyskują na popularności, głównie ze względu na nietuzinkowy design, funkcjonalność i uniwersalność. Co jeszcze warto wiedzieć na temat okien harmonijkowych?


Okna harmonijkowe – czym są?

Okna harmonijkowe to okna zbudowane z ramy PCV lub aluminiowej osadzone na prowadnicy. Skrzydła okienne są ze sobą połączone zawiasami. Dzięki tej konstrukcji, okna składają się po otwarciu jedno na drugie, na wzór harmonijki. Zwykle system ten składa się z trzech do siedmiu skrzydeł.


Zastosowanie okien harmonijkowych

Okna tego typu doskonale sprawdzają się jako okna balkonowe lub tarasowe. Okna harmonijkowe zdają także egzamin, jako ścianka działowa. Taka opcja często wykorzystywana jest w pomieszczeniach biurowych, na przykład w salach konferencyjnych. Montaż ścianki pozwala na podział większego pomieszczenia na dwa mniejsze bez utraty dostępu do światła dziennego.


Zalety okien harmonijkowych

Jakie są zalety okien harmonijkowych? Oto najważniejsze z nich:

  • Okna harmonijkowe składane są wzdłuż prowadnicy, co pozwala na zaoszczędzenie miejsca. Tradycyjne okna skrzydłowe, otwierane są do wewnątrz – po otworzeniu skrzydła zabierają przestrzeń.
  • Konstrukcja okien harmonijkowych pozwala zaoszczędzić materiał, gdyż wystarczy tylko rama ‒ okiennica nie jest potrzebna. Prowadnica może być na równi z podłogą, co jest wygodnym rozwiązaniem przy wyjściach tarasowych dla osób z ograniczonymi możliwościami poruszania się, np. na wózkach inwalidzkich.
  • Okna harmonijkowe nie wymagają progów i mogą być rozłożone na całej płaszczyźnie ściany. Większa powierzchnia okna przepuszcza więcej światła dziennego, co jest zaletą samą w sobie, ale też odpowiada bieżącym trendom i doskonale się prezentuje.
  • Okna harmonijkowe, dzięki swej konstrukcji, są lekkie i nie wymagają siły przy otwieraniu i zamykaniu. Starsze i schorowane osoby nie będą mieć problemu z otwarciem takiego okna i wyjściem na taras. Konstrukcja okien tego typu jest stosunkowo prosta i nie powinna ulegać awariom, tym bardziej, że do ich wykonania stosuje się materiały dobrej jakości.

Okna harmonijkowe, czy są bezpieczne?

Lekka i nieskomplikowana konstrukcja wydaje się być prosta do sforowania przez włamywacza, jednak w rzeczywistości zapewnia taki sam poziom bezpieczeństwa , jak tradycyjne okna skrzydłowe. Okna te mogą też być zabezpieczone przed przypadkowym otwarciem ich przez dziecko zatem jest to bezpieczny produkt.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

    Zamów montaż okien lub drzwi już teraz

    Przewiń do góry