TRADYCYJNE DOMY SZKIELETOWE Nowoczesny dom szkieletowy okna obrotowe otwierane na zewnątrz DUDEK GROUP – BELKA DWUTEOWA Drewniane drzwi zewnętrzne Drewniane okna harmonijkowe Drzwi wejściowe pasywne Zawiasy do drzwi bezfelcowych Belka dwuteowa Dźwigary drewniane Drzwi bezprzylgowe Okna drewniano-aluminiowe

Tradycyjne domy szkieletowe – landing

Tradycyjne domy szkieletowe

Niewątpliwą zaletą domów szkieletowych jest to, że stosunkowo szybko się je wznosi. W porównaniu do konstrukcji murowanych, które bardzo często buduje się najkrócej około rok, domy szkieletowe powstają w praktycznie 3 miesiące, w zależności oczywiście od zaistniałych okoliczności. Tradycyjne domy szkieletowe wznosi się przy użyciu nowoczesnej technologii modułowej oraz wysokiej jakości drewna. Pomimo wielu opinii są to budynki solidne i wytrzymałe, które bez trudu można porównywać do tych budowanych technologią murowaną. W ramach oferty zajmujemy się wykonywaniem tradycyjnych domów szkieletowych. Zatrudniamy wykwalifikowanych pracowników z uprawnieniami, którzy dbają o wszystkie szczegóły budowy. Zapraszamy do skontaktowania się z naszymi doradcami, w celu wykonania projektu domu. 

Jak powstaje dom szkieletowy?

Do produkcji domu szkieletowego wykorzystujemy najwyższej jakości drewno, najczęściej świerkowe suszone komorowo i czterostronnie strugane. Odpowiednie struganie drewna zabezpiecza konstrukcję przed pożarem, natomiast suszenie pozwala pozbyć się wszelkiego rodzaju grzybów oraz drobnoustrojów. Co istotne, zwracamy także szczególną uwagę na to, by drewno to nie miało zbyt dużej ilości sęków.

Każdorazowo fundamenty domów wykonuje inwestor. Następnie nasza ekipa przyjeżdża stawiać wcześniej przygotowany i zatwierdzony przez klienta szkielet drewniany. Najpierw wznoszone są ściany zewnętrzne, a następnie ściany działowe oraz strop. Warto pamiętać, że ściany zewnętrzne są montowane na specjalnej podwalinie, dzięki czemu nie stykają się one bezpośrednio z fundamentami. Gdy szkielet domu już powstanie, wykonywane jest poszycie ścian oraz dachu, w ten sposób zostaje osiągnięty surowy stan budynku. Następnie ekipa pokrywa dach, wykonuje elewację domu oraz stolarkę okienną i drzwiową, a także montuje parapety.

Gdy dom szkieletowy zostanie wybudowany do stanu zamkniętego, przeprowadzany jest profesjonalny montaż instalacji: elektrycznej, wod-kan, gazowej, telewizyjnej, niekiedy alarmowej. Dom jest ocieplany warstwami izolacyjnymi oraz płytami gipsowo-kartonowymi. Ostatnim etapem budowy są prace wykończeniowe.

Tradycyjne domy szkieletowe

Nasza firma Dudek-Group zajmuje się wykonywaniem domów szkieletowych zarówno w stylu nowoczesnym, jak i tradycyjnym. Dużą popularnością nadal cieszą się tradycyjne budowle szkieletowe, które wyglądem przypominają dom klasyczny. W środku znajdują się pomieszczenia oddzielone ściankami działowymi, dom natomiast podzielony jest na kilka stref. W tradycyjnych domach szkieletowych zwraca się szczególną uwagę na przygotowanie również tzw. strefy gospodarczej, w której znajduje się bardzo często kotłownia, spiżarka, a także jednostanowiskowy garaż. Tradycyjne domy szkieletowe w zasadzie nie różnią się wyglądem od budynków wymurowanych. Technologia budowy jest jednak nowoczesna, budynek posiada świetną izolację termiczną i akustyczną.

Jeśli szukasz sprawdzonej firmy, która nie tylko postawi dla Ciebie tradycyjny dom szkieletowy, ale również wykona profesjonalny projekt, zachęcamy serdecznie do kontaktu z nami, z chęcią omówimy szczegóły.

Przewiń do góry