TRADYCYJNE DOMY SZKIELETOWE Nowoczesny dom szkieletowy okna obrotowe otwierane na zewnątrz DUDEK GROUP – BELKA DWUTEOWA Drewniane drzwi zewnętrzne Drewniane okna harmonijkowe Drzwi wejściowe pasywne Zawiasy do drzwi bezfelcowych Belka dwuteowa Dźwigary drewniane Drzwi bezprzylgowe Okna drewniano-aluminiowe

Okna drewniano-aluminiowe

Okna drewniano-aluminiowe są idealnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy nie tylko na trwałości i porządnym wykończeniu profili, ale także na ich estetycznym wyglądzie. Połączenie klasycznego, naturalnego materiału, jakim jest drewno, z solidnością aluminium sprawiło, że wyprodukowaliśmy okna o podwyższonych parametrach wytrzymałościowych, które świetnie komponują się zarówno we wnętrzach urządzonych w sposób tradycyjny, jak i nowoczesny. 

Okna drewniano-aluminiowe to profile, które bez problemu można montować zarówno w obiektach lub domach nowo powstałych, jak i budynkach po remoncie. Z pewnością docenią je zatem osoby, którym zależy na zakupie wysokojakościowych profilii okiennych, a także zapewnieniu swoim domownikom lub pracownikom bezpieczeństwa.

Kon­strukcja okna aluminiowo-​drewnianego

Okno drewniano-aluminiowe składa się z dwóch ram. Wewnątrz budynku montuje się ramę drewnianą, która nadaje pomieszczeniom elegancji i szyku oraz aluminiową od zewnątrz. Taka konstrukcja okna pozwala na zamontowanie w nim grubszych i energooszczędnych wkładów szybowych, dzięki czemu profile te świetnie sprawdzą się w chętnie obecnie stawianym, nowoczesnym domu energooszczędnym.

Do produkcji okien wykorzystujemy wysokojakościowe i wytrzymałe drewno, np. dębowe czy też sosnowe, które stosunkowo łatwo poddaje się określonej obróbce. Ponadto, montujemy w nich innowacyjne okucia, które zostały wykonane w wysokiej klasie bezpieczeństwa, przede wszystkim w RC1 i RC2. Wartości te gwarantują podwyższone bezpieczeństwo użytkowe i antywłamaniowe profili.

Okna drewniano-aluminiowe ‒ właściwości

Profile drewniano-aluminiowe łączą w sobie cechy dwóch rodzajów okien. Drewno jest surowcem naturalnym i trwałym, to ono nadaje profilom niespotykanego wyglądu. Aluminium natomiast wpływa bezpośrednio na zabezpieczenie budynku. Materiał ten jest odporny na zarysowania, odkształcenia czy drobne uszkodzenia. Dzięki temu można mieć pewność, że okna wytrzymają przez kilka dekad w świetnym stanie.

Co więcej, wykorzystanie grubszych wkładów szybowych pozwala na polepszenie parametrów akustycznych i termoizolacyjnych. Profile te izolują hałas dochodzący z ulicy, a także ciepło wewnątrz budynku.

Warto też wspomnieć, że okna aluminiowo-drewniane zostały wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia antywłamaniowe, dzięki temu dużo trudniej je sforsować. Bardzo łatwo można utrzymać je także w czystości, wystarczy regularnie przecierać szmatką z detergentami odpowiednimi dla drewna i aluminium.

Producent okien drewniano-aluminiowych Dudek-Group

Nasza firma od wielu lat  zajmuje się produkcją okien, w tym profili drewniano-aluminiowych. Dysponujemy nowoczesnymi halami produkcyjnymi oraz sprzętem, dzięki czemu jesteśmy w stanie zrealizować zamówienia nietypowe oraz hurtowe, w różnych wymiarach oraz kolorystyce. Zatrudniamy fachowy zespół doradców, którzy z chęcią udzielą wszelkich informacji dotyczących zamówienia oraz samego produktu, czyli okien drewniano-aluminiowych.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty.

Przewiń do góry