O firmie

Dudek Group to kompleks zakładów na który składają się: część odpowiedzialna za produkcję drzwi i okien drewnianych, część montująca moduły ścian szkieletowych oraz produkująca dźwigary drewniane (I-beams) wykorzystywane w szkieletowej budowie domów drewnianych. Od 2016 roku do spółki firmy Dudek dołączyły dzieci założyciela Henryka Dudek.

Firma Dudek założona została w 1984 r. przez dwóch braci: Huberta i Henryka Dudka. Od początku zajmowała się obróbką drewna, a swoje produkty sprzedawała zarówno na rynku lokalnym jak i zagranicznym. Można by uznać, że od tego czasu nie zmieniło się wiele, bo priorytety firmy pozostają niezmienne – najwyższa jakość i zadowolenie klienta – jednak w czasie tych 36 laty zakład zmienił się w znacznym stopniu, a jego rozwój jest niezwykle dynamiczny. W pierwszych latach swojej działalności Firma zatrudniała 5 osób, a maszyny niezbędne do obróbki drewna sprowadzane były z zachodu w miarę skromnych możliwości finansowych braci. Już 3 lata później zapotrzebowanie na wyroby Firmy Dudek było tak duże, że właściciele zdecydowali się na rozbudowę zakładu. Powstały nowe miejsca pracy, które zapewniły przestrzeń potrzebną do produkcji stolarki na większą skalę. Jak się miało okazać rozwiązanie to wystarczyło tylko na chwilę, więc firma ewoluowała dalej – dynamicznie reagując na ciągle zmieniające się potrzeby klienta. Na dzień dzisiejszy Stolarstwo zatrudnia ponad 90 osób.

W roku 1998 wysiłek Firmy Dudek został doceniony wyróżnieniem na Targach Budownictwa “Mój Dom” w Opolu, tak jak i w latach 2000, 2001, 2002 – gdzie uzyskała “Złoty medal” podczas XX Jubileuszowych opolskich Targów. W roku 2008 zakład otrzymał tytuł Firmy Roku w kategorii Export oraz bardzo prestiżową nagrodę “Lider Rynku”, w 2011 zaś wyróżnienie “Orzeł Polski” w konkursie Polskie Budownictwo, a także “Certyfikat Wiarygodności Biznesowej.

Obserwacja zmieniających się trendów budowlanych wytyczyła ścieżkę polityki rozwoju zakładu, która w roku 2013 rozszerzona została o nowy, innowacyjny produkt dźwigary drewniane “I-beams”, które stanowią przełom na rynku budowlanym. Tańszy, elastyczny a przede wszystkim szybki w montażu surowiec jakim jest drewno wykorzystywany jest w różnych zakątkach świata jako szkielet przy budowie domów. W ślad za wdrożeniem nowej technologii w wachlarz naszych produktów dołożyliśmy okna i drzwi pasywne, które charakteryzują się bardzo niskim współczynnikiem przenikalności cieplnej. W praktyce oznacza to bardzo małą ucieczkę ciepła przez nowoczesne konstrukcje – a zatem energooszczędność co  przekłada się na mniejsze zanieczyszczenie środowiska oraz na mniejsze wydatki naszych klientów. To co od zawsze było mankamentem każdej stolarki otworowej wydaje  się dzisiaj nie stanowić żadnego problemu. Współczynnik przenikania dla najlepszego produktu potrafi zejść poniżej 0.8 W/m2K.

Dudek Group opierając się na produkcji dźwigarów drewnianych, okien i drzwi realizowanych w kraju jak i za granicą wprowadziło nowy produkt Domy szkieletowe. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.