O firmie

Dudek Group to kompleks zakładów stolarskich na który składają się: część odpowiedzialna za produkcję drzwi i okien drewnianych oraz część produkująca dźwigary drewniane (I-beams) wykorzystywane w szkieletowej budowie domów drewnianych. Początki firmy nie były łatwe lecz wiedza i umiejętności nabyte w tym czasie stworzyły mocny fundament, który procentuje do dziś. Firma Dudek założona została w 1984 r. przez dwóch braci: Huberta i Henryka Dudka. Od początku zajmowała się obróbką drewna, a swoje produkty sprzedawała zarówno na rynku lokalnym jak i zagranicznym. Można by uznać, że od tego czasu nie zmieniło się wiele, bo priorytety firmy pozostają niezmienne – najwyższa jakość i zadowolenie klienta – jednak w czasie tych 30 laty zakład zmienił się w znacznym stopniu, a jego rozwój jest niezwykle dynamiczny. W pierwszych latach swojej działalności Firma zatrudniała 5 osób, a maszyny niezbędne do obróbki drewna sprowadzane były z zachodu w miarę skromnych możliwości finansowych braci. Już 3 lata później zapotrzebowanie na wyroby Firmy Dudek było tak duże, że właściciele zdecydowali się na rozbudowę zakładu. Powstały nowe miejsca pracy, które zapewniły przestrzeń potrzebną do produkcji stolarki na większą skalę. Jak się miało okazać rozwiązanie to wystarczyło tylko na chwilę, więc firma ewoluowała dalej – dynamicznie reagując na ciągle zmieniające się potrzeby klienta. Na dzień dzisiejszy Stolarstwo zatrudnia ponad 80 osób. W roku 1998 wysiłek Firmy Dudek został doceniony wyróżnieniem na Targach Budownictwa “Mój Dom” w Opolu, tak jak i w latach 2000, 2001, 2002 – gdzie uzyskała “Złoty medal” podczas XX Jubileuszowych opolskich Targów. W roku 2008 zakład otrzymał tytuł Firmy Roku w kategorii Export oraz bardzo prestiżową nagrodę “Lider Rynku”, w 2011 zaś wyróżnienie “Orzeł Polski” w konkursie Polskie Budownictwo, a także “Certyfikat Wiarygodności Biznesowej.

Obserwacja zmieniających się trendów budowlanych wytyczyła ścieżkę polityki rozwoju zakładu, która w roku 2013 rozszerzona została o nowy, innowacyjny produkt – gamę wyrobów pasywnych. Do okien i drzwi dołożyliśmy dźwigary drewniane “I-bemas”, które stanowią przełom na rynku budowlanym. Tańszy, elastyczny a przede wszystkim szybki w montażu surowiec jakim jest drewno wykorzystywany jest w różnych zakątkach świata jako szkielet przy budowie domów pasywnych.  Firma Dudek wprowadza go teraz i u nas, aby nasi klienci mogli jeszcze szybciej i ekonomiczniej stawiać domy, które zgodnie ze światowymi trendami są proekologiczne. W ślad za wdrożeniem nowej technologii w wachlarz naszych produktów dołożyliśmy okna i drzwi pasywne, które charakteryzują się bardzo niskim współczynnikiem przenikalności cieplnej. W praktyce oznacza to bardzo małą ucieczkę ciepła przez nowoczesne konstrukcje – a zatem energooszczędność co  przekłada się na mniejsze zanieczyszczenie środowiska oraz na mniejsze wydatki naszych klientów. To co od zawsze było mankamentem każdej stolarki otworowej wydaje  się dzisiaj nie stanowić żadnego problemu. Współczynnik przenikania dla najlepszego produktu potrafi zejść poniżej 0.8 W/m2K. Takie rozwiązania wykorzystuje się w tzw. domach pasywnych, których konstrukcja koncentruje się wokół problemu ogrzewania wnętrza. Najlepszym zobrazowaniem tej technologii jest termos, którego działanie opiera się na wzmocnieniu izolacji ścianek, tak by zbyt szybko nie oddały ciepła które zostaje w nim zamknięte. Ta sama zasada dotyczy domów pasywnych, które niewątpliwie stanowią przyszłość budownictwa.

Dudek Group chcąc wykorzystać ten potencjał wprowadziło w swój katalog produktów wszystkie potrzebne elementy. W przyszłości mamy nadzieję zaproponować klientom gotowy produkt na miarę naszych czasów – gotowy pasywny dom wraz z pasywną stolarką firmy Dudek Group.