drzwi wewnętrzne

Jaki model drzwi wewnętrznych wybrać?

Kiedy wybieramy drzwi wewnętrzne do domu lub mieszkania, możemy łatwo zagubić się wśród wielu dostępnych modeli. Pamiętajmy jednak, by kierować się nie tylko względami estetycznymi, ale przede wszystkim funkcjonalnością. Na jakie parametry zwrócić uwagę, by drzwi cieszyły oko i zachowały sprawność na długi czas? Spróbujmy przeanalizować różne możliwości, aby nieco odczarować trudny proces wyboru drzwi wewnętrznych.

Drzwi przylgowe czy bezprzylgowe?

W zależności od efektu wizualnego, który chcemy uzyskać, możemy wybrać drzwi, których krawędź wystaje poza framugę, lub drzwi bezprzylgowe. W przypadku tych drugich framuga jest idealnie zlicowana ze skrzydłem. Gładka powierzchnia sprawi, że pomieszczenie wydawać się będzie bardziej przestronne. Takie rozwiązanie świetnie pasuje do nowoczesnych wnętrz, w których stawia się na minimalistyczne rozwiązania.


Modele dwuskrzydłowe do dużych przestrzeni

Jeżeli na nasze wnętrze składają się duże przestrzenie, śmiało możemy zdecydować się na jeden z modeli drzwi dwuskrzydłowych. Taki model będzie doskonale prezentował się np. w miejscu oddzielającym część jadalną od kuchni lub salonu. Pamiętajmy jednak, że drzwi dwuskrzydłowe w pozycji otwartej wymagają sporej powierzchni. Jeśli nie chcemy tracić miejsca i ograniczać możliwości aranżacji, możemy wybrać drzwi w wersji przesuwnej.


Drzwi o ozdobnym wykończeniu

Drzwi pełnią nie tylko funkcje praktyczne, zazwyczaj są także istotnym elementem wystroju wnętrza. Jeśli zależy Ci na niebanalnym designie, możesz pomyśleć o drzwiach ze szklanymi wstawkami. Na elementach wykonanych ze szkła można umieścić ciekawe, fantazyjne aplikacje. Z kolei miłośnicy klasycznych, stylowych wnętrz, będą zachwyceni modelami z ozdobną ościeżnicą. Takie drzwi przywodzą na myśl dworski styl.


Model drzwi wewnętrznych dopasowany do Twojego stylu

Wśród wielu dostępnych modeli drzwi wewnętrznych z pewnością każdy znajdzie rozwiązanie dla siebie. Drzwi idealnie pasujące do stylu, w jakim urządzone zostało mieszkanie, biuro bądź przestrzeń o innym przeznaczeniu. Białe drzwi do mieszkań o klimacie skandynawskim? A może czarny, nowoczesny model, który doskonale wkomponuje się w styl industrialny? Bez względu na to, czy stawiasz na klasykę, czy nowoczesność, kierując się naszymi wskazówkami, znajdziesz drzwi wewnętrzne stworzone właśnie dla Ciebie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

    Zamów montaż okien lub drzwi już teraz

    Przewiń do góry