TRADYCYJNE DOMY SZKIELETOWE Nowoczesny dom szkieletowy okna obrotowe otwierane na zewnątrz DUDEK GROUP – BELKA DWUTEOWA Drewniane drzwi zewnętrzne Drewniane okna harmonijkowe Drzwi wejściowe pasywne Zawiasy do drzwi bezfelcowych Belka dwuteowa Dźwigary drewniane Drzwi bezprzylgowe Okna drewniano-aluminiowe

Dźwigary drewniane

Dudek I-Beams to wysokiej jakości belki dwuteowe wykonane z drewna oraz płyty OSB. Znajdą one zastosowanie zarówno w budownictwie tradycyjnym, jak i szkieletowym. Belek Dudek używać można do budowy stropów, ścian i dachów ‒ dzięki nim dom zyska stabilność, wytrzymałość i solidne podstawy.

Dźwigary drewniane stropowe

Belki dwuteowe Dudek I-Beams są wyjątkowo wytrzymałe i dzięki swej budowie nie ulegają wyginaniu. Zastosowane w budowie stropu zapewniają wysoką odporność sufitu na pękanie w miejscach łączeń płyt. Minimalne odchyłki wymiarowe sprawiają, że strop pozostaje cały czas w takim stanie, w jakim był w momencie wykonania i nie skrzypi w trakcie użytkowania.

Dźwigary stropowe dają nieograniczone możliwości wykończenia podłogi. Klient może zdecydować się na płytki ceramiczne, panele podłogowe i każde inne rozwiązanie, które będzie chciał zastosować.

Dźwigary drewniane dachowe

Dźwigary drewniane Dudek I-Beams mogą pełnić funkcję krokwi w budowie dachów (zarówno w przypadku obiektów wielo jak i jednorodzinnych). Dźwigary cechuje bardzo wysoka wytrzymałość, dzięki czemu sprawdzają się przy budowie różnego typu dachów, zarówno kopertowych, płaskich, wielospadowych, jak i jednospadowych.

Belki dwuteowe zapewniają również wysoki poziom izolacji, co daje im znaczącą przewagę nad belkami o tradycyjnym, płaskim przekroju. Pomagają utrzymać ciepło wewnątrz budynku, dlatego świetnie sprawdzą się w budowie domów energooszczędnych.

Dudek I-Beams jako słupy ścian

Dwuteowniki Dudek I-Beams, dzięki swej charakterystycznej budowie, pomagają stworzyć doskonałą izolację domu, ponieważ eliminują tworzenie się liniowych mostków termicznych. W długofalowej perspektywie pozwoli to na duże oszczędności energetyczne.

Zastosowanie belek dwuteowych Dudek w funkcji słupów ścian będzie gwarancją najwyższej wytrzymałości i pozwoli utrzymać ciepło w domu. Jednocześnie jest to rozwiązanie niezwykle uniwersalne. Pozostawia bowiem dużą dowolność w zakresie tworzenia elewacji budynku. Na wykonanej z użyciem Dudek I-Beams ścianie z powodzeniem można położyć tynk tradycyjny, użyć cegły klinkierowej lub desek elewacyjnych. Ograniczeniem jest jedynie projekt domu i wyobraźnia klienta.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą w zakresie dźwigarów drewnianych Dudek I-Beams. Jest to doskonała propozycja dla każdego, kto chce zbudować swój dom na solidnych podstawach, zapewnić sobie najwyższy poziom izolacji cieplnej i cieszyć się przez długie lata bezpieczeństwem i komfortem użytkowania.

Przewiń do góry