TRADYCYJNE DOMY SZKIELETOWE Nowoczesny dom szkieletowy okna obrotowe otwierane na zewnątrz DUDEK GROUP – BELKA DWUTEOWA Drewniane drzwi zewnętrzne Drewniane okna harmonijkowe Drzwi wejściowe pasywne Zawiasy do drzwi bezfelcowych Belka dwuteowa Dźwigary drewniane Drzwi bezprzylgowe Okna drewniano-aluminiowe

Drzwi wejściowe pasywne

Drzwi wejściowe pasywne są jednym z ważniejszych elementów typowego domu jednorodzinnego wybudowanego w stylu tak zwanym pasywnym. Jest to nowoczesny rodzaj budownictwa polegający na wykorzystywaniu wysokojakościowej stolarki okiennej i drzwiowej oraz trwałych materiałów wykończeniowych, cechujących się, między innymi podwyższonymi parametrami termoizolacyjnymi. Celem takiego budownictwa jest przede wszystkim maksymalna oszczędność energii, przy jednoczesnym podniesieniu komfortu życia mieszkańców.

Drzwi wejściowe pasywne – dlaczego warto?

Zarówno otwory okienne, jak i drzwiowe są obszarami konstrukcji, które bardzo często powodują zwiększoną utratę ciepła z budynku. Montaż odpowiednich profili ma zatem istotny wpływ na zniwelowanie tak zwanych mostków termicznych. Decydując się na zakup konkretnych drzwi do swojego domu, warto postawić na nowoczesne oraz wysokojakościowe profile pasywne, a także na poprawny i fachowy ich montaż. W przeciwnym razie z biegiem lat może dojść do nie tylko nieekonomicznych strat ciepła w domu, ale również w skrajnych przypadkach do rozwoju grzyba lub pleśni.

Drzwi wejściowe pasywne – jakie wybrać?

Decydując  się na zakup sprawdzonych drzwi wejściowych pasywnych do swojego domu, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na parametry. Bardzo ważny zarówno w przypadku okien, jak i również drzwi jest tak zwany współczynnik przenikania ciepła U, wyrażany w jednostce [W/m2K]. Określa on ilość energii cieplnej, uciekającej przez daną przegrodę termiczną, do której się odnosi. W przypadku drzwi opisany jest on symbolem Ud. Im mniejsza zatem wartość Ud, tym lepszy jest parametr izolacji termicznej. Drzwi wejściowe pasywne muszą cechować się współczynnikiem przenikania ciepła U mniejszym niż 1,3 [W/m2K]. Projektanci zakładają natomiast, że w Polsce powinien on wynosić nawet 0,8 [W/m2K]. Ponadto, profile te w większości wyróżniają się wysoką klasą szczelności, której najwyższa wartość wynosi 4. 

Drzwi wejściowe pasywne – zalety

Warto również wspomnieć o zaletach, jakie mają te profile. Można do nich zaliczyć, między innymi:

  • skuteczną ochronę przed wiatrem i chłodem,
  • znaczne zmniejszenie strat ciepła w budynku,
  • ograniczenie wydatków, które należałoby przeznaczyć na ogrzewanie pomieszczeń,
  • zmniejszenie zapotrzebowania na energię, co niweluje również, np. nadmierną emisję CO2 do atmosfery,
  • ochronę przed wilgocią.

Co więcej, kupując drzwi od sprawdzonego i polecanego producenta ma się pewność, że nabywa się produkt wysokojakościowy. Na rynku obecnie można dostać drzwi wejściowe pasywne wykonane z połączenia drewna z aluminium, wzmocnione dodatkowymi panelami.

Drzwi zewnętrzne pasywne od Dudek-Group

Nasza firma Dudek-Group zajmuje się produkcją nowoczesnych drzwi wejściowych, w tym również pasywnych. Profile te cechuje przede wszystkim wysoka jakość oraz perfekcyjne wykonanie. Zamontowane w drzwiach skrzydło ma 10 mm grubości, jest również wzmocnione obustronnie przez blachę oraz ma wypełnienie cieplne. Dodatkową zaletą drzwi są ukryte zawiasy.

Warto również podkreślić, że w  naszych drzwiach zastosowaliśmy podwójne uszczelnienie, a także wyposażyliśmy je w listwę progową, która umożliwia wykonanie ciepłego montażu.

Zachęcamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty.

Przewiń do góry